Najlepsze pomysły na nowoczesne podłogi

Urządzanie własnego domu czy mieszkania stanowi zwykle ogromną przyjemność. Nie da się jednak ukryć, że jest to również wielkie wyzwanie: jak dopasować wszystkie elementy tak, by razem prezentowały się perfekcyjnie? Jak nie pogubić się w gąszczu nowości, które możemy znaleźć na współczesnym rynku wnętrzarskim? Najlepiej jest zacząć od podstaw, a potem kolejno dodawać dodatkowe urozmaicenia. Na starcie warto zdecydować, jakie podłogi będą pasowały do projektowanego przez nas wnętrza.

Podłoga do nowoczesnego wnętrza

Urządzanie własnego domu czy mieszkania stanowi zwykle ogromną przyjemność
Autor zdjęcia: okchomeseller

Nowinki, jakie oferują nam dziś producenci, bez wątpienia zasługują na uwagę. Coraz większa popularnością cieszą się nowoczesne podłogiz żywicy epoksydowej. Są wytrzymałe i stwarzają szerokie możliwości, gdyż nadają się niemal do każdego wnętrza. Ich połyskliwa powierzchnia może dobrze wyglądać w modernistycznym, eleganckim salonie. Równie dobrze będą wyglądać jednak także w kuchni czy w łazience. Do niewątpliwych zalet podłóg żywicznych można zaliczyć fakt, że są odporne na ścieranie i działanie środków chemicznych. Nie wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład dawne parkiety. W przeciwieństwie do paneli, świetnie radzą sobie z wodą i wilgocią. Mają przewagę także nad ceramicznymi czy kamiennymi posadzkami, bo pomimo chłodnego wyglądu, są ciepłe w dotyku.

Drewno w nowoczesnym wydaniu

Żywica epoksydowa nie będzie pasować do każdego wnętrza. Jeśli stawiasz na bardziej tradycyjny wygląd, weź pod uwagę zakup laminowanych paneli drewnianych. Te nowoczesne podłogi łączą w sobie zalety zwyczajnych paneli oraz parkietów. Prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Ich cena wypada nieco korzystniej niż w przypadku parkietu. Z kolei laminowanie sprawia, że wilgoć czy zanieczyszczenia są niestraszne użytkownikom tego rodzaju podłóg.